Padangos – kuo jos skiriasi?

PadangosPadangas turi daugybę transporto priemonių. Automobiliai, motociklai, keturračiai, dviračiai. Bent jau motorinėms transporto priemonėms padangos  yra keičiamos bent porą kartų į metus. Pirmas kartas būną pavasarį, kai ateina metas nusiimti žiemines padangas ir užsidėti vasarines, geriau tinkančias asfaltui, o ne sniegui. Antrą kartą padangas keičiame rudenį, kuomet keliai pasidengia sniegu, atsiranda plikledžio tikimybė, keliai pasidaro slidūs ir mums reikia geresnio automobilio sukibimo. Tuomet perkamos žieminės automobilių padangos. Tačiau žinotina, kad padangas dažnai keičia ne tik automobilių vairuotojai, bet taip pat yra keičiamos ir keturračių padangos. Tačiau jos keičiamos ne tik dėl sezono pasikeitimo, bet ir dėl kitų priežasčių. Pakalbėkime apie jas plačiau.

                  Jei pasižiūrėsite, kokias keturračių padangas siūlo prekybininkai, galite nustebti, kokia didelį jų įvairovė yra. Visų pirma skiriasi rato, ant kurios dedamos padangos dydis. Pagal tai reikia atrinkti ir padangas. Lygiai tas pats galioja ir automobilių padangoms. Tuomet galima žiūrėti į protektoriaus raštą, į padangos plotį, aukštį. Platesnės padangos sukurs mažesnį slėgį į grunto paviršių. Tai aktualu, jei keturračiu važiuojama smėliu ar kita minkšta danga. Skirtingos keturračių padangos parenkamos, kai reikia važinėti keliukais, kitokios kai važinėjama asfaltu ir trečios, kai keturračiu yra lenktyniaujama. Taigi, kiekvienai progai, kelio dangai reikia pasirinkti skirtingas padangas, jei norima išnaudoti visas keturračio galimybes.

                  Automobilių padangos pasižymi lygiai tokiais pačiais skirtumais kaip ir keturračių. Vienos būna platesnės, lygesniu protektoriumi, kitos yra siauros, aukštos. Automobilių padangas taip pat galima rinktis pagal kelio dangą, metų laiką. Lenktynininkai padangas keičia dar dažniau – tai priklauso ir nuo to, ar kelio danga sausa ar šlapia, ar ji trasoje keičiasi. Visgi, paprastų automobilių padangos nėra taip dažnai keičiamos – žmonėms tiesiog nėra poreikio išnaudoti automobilio galimybes tam, kad nuvažiuotų į darbą, į sodą ar aplankyti giminių. Tad kai rinksitės padangas, galite pasitikėti parduotuvės darbuotoju arba tiesiog prekės aprašymu, kuriame pateikta informacija, kam skirtos vienos ar kitos padangos ir kokiomis savybėmis jos pasižymi. Atminkite, kad geriau sumokėti daugiau ir pirkti brangesnes padangas, kurios tarnaus ilgiau.