Spausdintuvai (printeriai) – kaip pasirinkti?

SpausdintuvasSpausdintuvais tenka pasinaudoti visiems. Ar tai būtų dokumentų spausdinimas, ar mokymo įstaigoms reikalingų atsiskaitymų paruošimas, ar nuotraukų ir atvirukų spausdinimas. Deja, jei neturite namie spausdintuvo, jums turbūt tenka siųsti failus draugui arba ieškoti kopijavimo ir spausdinimo paslaugas teikiančios įmonės. Nei vienas nei kitas variantas nėra patogus, tad jeigu pakankamai dažnai jums prireikia spausdintuvo – printerio, pagalvokite apie galimybę jį įsigyti. Tą labai nesunku padaryti internetinėje parduotuvėje https://www.b-a.eu/c2034/Spausdintuvai. Pasirinkę pristatymą į namus, dažniausiai per kelias dienas šią prekę gausite, kad ir kuriame Lietuvos krašte gyvenate.

Visgi, didelė spausdintuvų įvairovė gali apsukti galvą. Lazeriniai, rašaliniai, spalvoti, nespalvoti, o dar kažkokie daugiafunkciniai įrenginiai? Kas tai per daiktas? Iš tiesų viskas yra gana paprasta. Šiame amžiuje vis labiau populiarėja lazeriniai spausdintuvai. Jie yra ekonomiški, juos lengva prižiūrėti, taip pat nereikia dažnai keisti dažų kasečių. Lazerinis spausdintuvas pirmauja prieš rašalinį ypatingai tuomet, kai spausdiname tik juodai baltus vaizdus ir tekstus. Pagalvokite, ar jums užtenka turėti tik juodai baltus dokumentus spausdinantį printerį? Galbūt spausdinate ir spalvotai, tačiau tai nutinka taip retai, kad neverta papildomai investuoti į spalvoto spausdinimo galimybę turintį spausdintuvą.

Lazerinius spausdintuvus galima naudoti bet kokiais intervalais. Tai yra, jei naudositės rašaliniu spausdintuvu ir laiku ko nors neatspausdinsite, jūsų dažų kasetės gali tiesiog uždžiūti ir reiks pirkti naujas. Su lazeriniu spausdintuvu tokių problemų nėra. Juo galite spausdinti nors ir kartą per mėnesį ir tai visiškai neturės įtakos dažų kasetės būklei.

Tad jei lazeriniai spausdintuvai tokie geri, tai kodėl išvis turėčiau žvalgytis į rašalinius prietaisus? Ogi todėl, kad rašaliniai spausdintuvai duos geresnę kokybę spausdinant spalvotus vaizdus ir nuotraukas. Žinoma, rašalinis spausdintuvas veikia gerokai lėčiau nei lazerinis, tačiau ir skirtas jis ne kasdieniam dokumentų spausdinimui, o kitiems tikslams.

Straipsnio pradžioje minėjome ir daugiafunkcinius įrenginius. Juose yra ne tik printeriai, bet ir skeneriai, dokumentų kopijavimo įrenginiai. Toks prietaisas pravers visais gyvenimo atvejais – ar reiktų nuskanuoti dokumentus, nuotraukas, kitus vaizdus, o gal reikia padaryti kopiją? Paimkite dokumento, kurio kopiją norite padaryti, padėkite ant daugiafunkcinio įrenginio skenerio ir paspaudę vieną mygtuką po kelių sekundžių jau turėsite dokumento kopiją. Šitoks įrenginys puikiai tiks moksleiviams ir studentams, kuriems dažnai reikia ne tik spausdinti, bet ir nuskanuoti vadovėlius, įvairias schemas, nuotraukas, taip pat ir padaryti kelias dokumento kopijas. Jei tokio įrenginio kaina per daug nesiskiria nuo paprasto lazerinio spausdintuvo, rinkitės daugiafunkcinį įrenginį ir ilgam galėsite pamiršti kopijavimo paslaugas teikiančias įmones.

Spausdintuvų funkcijas apibūdina daug parametrų, kurie dažniausiai yra ne prioritetiniai. Pavyzdžiui, lazerinio spausdintuvo įšilimo greitis, atspausdinamų lapų per minutę skaičius. Tokie parametrai bus svarbūs tik tada, kai turite dirbti itin našiai. Tačiau jei greitis jums nėra svarbus, tad galbūt neverta permokėti už tuos papildomus kelis lapus per minutę.