Geodeziniai matavimai – neišvengiamas statybų etapas

Geodeziniai matavimaiVisiems, kurie susimąsto apie namo, sodybos statybas, nori įsirengti vandens gręžinį ar nuotekų valymo įrenginius, o gal tiesiog ruošiasi parduoti ar padovanoti sklypą prireikia geodezinių matavimų. Kai kuriais atvejais ir topografinės nuotraukos. O kartais pakanka tik topografinės nuotraukos. Tad jei turite savo kokį nors sklypą ar planuojate jį turėti, tačiau su šiomis paslaugomis dar nesate susidūręs, tai tėra laiko klausimas.

Dažniausiai viskas prasideda nuo geodezinių matavimų. Jie reikalingi sudarant sklypo pirkimo – pardavimo sutartį. Sklypas turi būti labai tiksliai pamatuotas ir paženklintas, be geodezininkų to padaryti nėra įmanoma. Taigi įmonės, kurių pagrindinis darbas yra žemės geodeziniai matavimai, dažniausiai susiduria su sklypų pirkėjais bei pardavėjai. Situacija su topografine nuotrauka yra kiek kitokia.

Kam reikalinga topografinė nuotrauka

Štai topografinė nuotrauka dažniau naudojama ne tiek pačiam sklypui apibrėžti, kiek įvairiems elementams jo viduje. Tad tokios paslaugos prireikia jau planuojant kokius nors darbus sklypo viduje. Žinoma, dažniausiai tai yra statybos ir visi susiję darbai, tačiau toli gražu ne visada tik statyboms gali prireikti topografinės nuotraukos.

Įsivaizduokite paprastą situaciją – turite seną kaimą sodybą su šuliniu ir lauko tualetu. Planuojate čia leisti savo pensiją ir norite kur kas švaresnių aplinkai ir sau sprendimų. Nieko kito jums nelieka kaip tik vandens gręžinys, apsaugotas nuo paviršinės taršos, bei nuotekų valymo įrenginys, paliekantis po savęs švarią aplinką. Norėdami įsirengti šiuos du dalykus, jūs turėsite pradžioje pasidaryti topografinę nuotrauka. Ji reikalinga inžinierinių tinklų, tame tarpe ir gręžinio ir nuotekų valymo įrenginio projektavimui ir registravimui.

Labai dažnai topografinė nuotrauka reikalinga ir tuomet, kai norite atsivesti į savo sklypą elektros įvadą arba pasididinti esamo įvado galią. Viskas turi būti dokumentuota ir turėti aiškų planą. Tad ir šioje vietoje topografinė nuotrauka yra būtinybė. Jei iš pradžių tai gali pasirodyti bereikalingas dalykas, po dešimties metų, kuomet sklype turėsite ir gręžinį, ir elektros trasą, ir nuotekų vamzdžius bei patį valymo įrenginį, detalus visko planas topografinių nuotraukų dėka leis nerizikuojant gręžti polių naujai pavėsinei ar pirčiai. Kitu atveju jūs viską galite tiesiog pamiršti ir to pasekmės gali būti tikrai skaudžios. Galų gale tam tikriems darbam ir žemės geodeziniai matavimai, ir topografinė nuotrauka yra tiesiog būtini įstatyminiu pagrindu.