Keliaukime į Kanarų salas

KelionėsLietuvių kelionių geografija gerokai išsiplėtė. Jei prieš dešimtmetį visi srautai ėjo į Turkiją ar Egiptą, tai dabar spektras kur kas platesnis. Niekieno jau nebestebina ir atostogos Taildane, Maroke, ir kelionė į Norvegijos šiaurę, ir savaitės ištrūkimas į Kanarų salas. Vis dažniau lankomės ir Jungtinėse Valstijose bei Kanadoje, vis dažnesnis leidžia sau palakstyti Australijoje su kengūromis ar pasinerti į Naujosios Zelandijos salų grožį. Tačiau šį kartą labiau apie pirmuosius žingsnius į egzotinius kraštus, kuriuos atranda lietuviai – apie Kanarų salas.

Dar visai neseniai kelionės į šį salyną buvo tikra retenybė. Dabar kone kiekvienas rastų draugų ar pažįstamų, jau pabuvojusių Tenerifėje, Gran Kanarijoje ar Lanzarotėje. Kanarų salos kelionės vilioja tikrai daug kuo. Visų pirma – tikrai šiltu klimatu net ir viduržemio metu. Kai pas mus už lango sausis, su sniegais, purvais ir nuolat apsiniaukusiu dangumi, ten šviečia saulė, temperatūra siekia dvidešimt ir daugiau laipsnių, o vietiniai bei turistai džiaugiasi burlenčių ir banglenčių sezonu. Tad kodėl gi ne.

Kokia dar egzotika mus pasitinka Kanaruose? Įvairi. Priklausomai nuo to, ko ieškosite ir ką norėsite rasti. Čia galite pamatyti ir mažų žvejų kaimelių, ir senų tikrų žvejų namelių, skaičiuojančių daugiau nei šimtą metų. Galite susipažinti su ūkininkais, kurie augina pistacijas, sunkiai ir lėtai augančias, tačiau be galo skanias daugeliui. Be abejo, atitinkamai ir kainuojančias. Tenerifėje galite užlipti ant Teidės ugnikalnio, o Lanzarotėje galite ne tik pasivaikščioti senais lavos laukais, kuriuose gyvybė dar tik pradeda tvirtintis, bet ir pabūti ugnikalnio kraterio dugne. Erdviame, dideliame, tačiau vis tik pačiame krateryje. Kelionės į Kanarų salas neišvengiamai susijusios ir uolimis, akmenų luitais, tarp kurių žaliuoja palmės ir kitą vešli augalija.

Šiose salose netrūksta ir įspūdingų urvų. Ir nors jų turime ir kur kas arčiau, tačiau savo spalvomis, didybę Lanzarotės urvai tikrai yra verti dėmesio. Kaip ir uolėtos, aukštos salų pakrantės, kurias talžo Atlanto bangos ir formuoja nedidelius lagūninius ežeriukus. Savo ruožtu juose veisiasi skirtingos dumblių rūšys, nudažančios šių mažų telkinių vandenį arba raudona, arba ruda, arba žalia spalva. Turbūt jau būsite linkęs, jog Kanarų salos kelionės egzotikos netrūksta.  O keliauti čia tikrai nekainuoja tiek, kiek pasiekti Tailandą ar Filipinus, tai visai šalia Europos. Netingint patiems skristi su persėdimais pigiomis avialinijomis, galima čia patekti tikrai pigiai. Bet galima nusipirkti kelialapį ir visus rūpesčius palikti kelionių agentūrai, patiems pasineriant į atostogų ramybę ir atradimus.