Šaltas dušas: taip ar ne?

SapninkasNe vieną žmogus net drebulys nupurto vos išgirdus žodžių junginį „šaltas dušas“. Kiti gi teigia, jog šaltas vanduo stiprina imunitetą, grūdina organizmą ir visaip kitaip padeda palaikyti sveiką kūną. Kaip yra iš tikrųjų? Ar šaltas dušas padeda jaustis geriau, miegoti geriau ir sapnus gražesnius sapnuoti?

                  Šaltas dušas, visų pirma, tikrai grūdina organizmą. Žinoma, jei tik iškart po jo nuogas nebėgate į lauką šaukti kaip koks laukinis. Na, juk peršalti taip galima. Tinkamai apsirengus po dušu, kad nebūtų šalta ir nebūtų jokio skersvėjo, tikrai galima sustiprinti organizmą ir išvengti ne tik slogos, bet ir kitų su peršalimu susijusių ligų.

                  Kada dar verta lysti į šaltą dušą ir kentėti? Tarkime, turite svarbių darbų ar norite kažko imtis, tačiau mindžikuojate, nedrįstate ar tiesiog apėmė tingulys. Pirmyn į šaltą dušą! Penkios minutės šalto vandens atgaivins ne tik kūną, bet ir smegenys. Šitaip atsigavę tikrai turėsite daugiau motyvacijos imtis įvairiausių  darbų, ypač nemalonių. Jei ištvėrėte nemalonų šaltą dušą, tad ištversite ir naujus pokyčius, galėsite įveikti baimę prieš darant kažką svarbaus.

                  Ar šaltas dušas gali pagerinti miegą ir sapnus? Nežinia. Tačiau prabudinti jis tikrai gali. Štai, jei ryte prisiversite įlysti į šaltą dušą, tikrai greitai pražvalėsite ir galėsite imtis dienos darbų kupini energijos. Vakare, atvirkščiai, norint greičiau užmigti, rekomenduojamas šiltas dušas, kuris atpalaiduos kūną ir paruoš jį kietam miegui. Tai vienas iš būdų kaip išvengti neramių sapnų, per kuriuos pirma knyga, ryte paimta į rankas, yra sapninkas. Be to, jei norite greičiau užmigti, rekomenduojama išgerti ir šilto pieno puodelį. Išbandykite ir patys įsitikinsite.

                  Kaip praustis po šaltu dušu? Yra keli būdai, kiekvienam patinka vis kitas. Ekstremaliausias – tiesiog atsistoti duše ir pasileisti šaltą vandenį per visą kūną visu pajėgumu. Pirmas jausmas būna šokas, tačiau gana greitai prie to priprantama. Arba ne. Jei jums šis būdas ne prie širdies, gali kaitalioti šiltą ir šaltą vandenį. Tai yra, praustis po šiltu vandeniu, tuomet minutei įjungti šaltą srovę, tuomet vėl šiltą ir taip kaitalioti, kol atsibos. Kai kurie mėgsta nusiprausti įprastai, po šiltu dušu ir tik pačioje pabaigoje keliolikai sekundžių atsukti šaltą dušu. Tokiu atveju nespėjama atvėsti, o ir jausmas visai geras. Taigi, išbandykite šiuos būdus ir pasirinkite jums priimtiniausią. Ar išdrįsite?